Ülikooli orienteerumisrada saab läbida 6. juunini

Ülikooli orienteerumiskuu mai hakkab lõppema, kuid et osalejate huvi on suur, saab orienteerumisrada läbida veel 6. juunini. Kõik töötajad, üliõpilased, vilistlased ja nende pered ning ka teised huvilised on oodatud Tartu linna orienteeruma. Tule avastama kohti, kus ülikoolipere on 19. sajandi algusest saati tegelenud liikumise ja spordiga!

Orienteerumisrada koosneb 20 punktist ja selle on kokku pannud Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Ken Ird. Kas teadsid, et arhitekt Krause esimeste ruumiplaanide järgi pidi peahoone esimesel korrusel asuma vehklemissaal? Kui ei, siis tule orienteeruma! Iga rajapunkti kohta leiad põneva ajaloolise fakti, mida saab kas lugeda või kuulata. Helifailid on sisse lugenud Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased.

Rada on jõukohane kõigile – kontrollpunkte võib läbida meelepärases järjekorras ja osade kaupa ning aega ei võeta. Terve raja rahulikus tempos läbimiseks tuleks arvestada umbkaudu poolteist tundi.

Kuidas orienteerumine välja näeb?

• Prindi kaart või võta see ülikooli peahoone (Ülikooli 18), Delta keskuse õppe- ja teadushoone (Narva mnt 18), Biomeedikumi (Ravila 19) või Vanemuise 46 õppehoone valvelauast. Soovi korral saad kaardi ka nutitelefoni laadida.
  • Enne rajale minekut tutvu leppemärkide süsteemiga.
  • Rajal on kokku 20 kontrollpunkti, mida võib läbida endale sobivas järjekorras.
  • Kontrollpunkti jõudes pildista seal olevat ruutkoodi. Selleks laadi oma telefoni ruutkoodi (QR-koodi) lugemise rakendus või kontrolli, kas telefonikaameral on vajalik funktsioon olemas.
  • Rada kulgeb majade vahel, tänavatel, rohealadel jm avalikus ruumis. Ole liikluses ettevaatlik! Pane tähele, et mitmest rajal ette tulevast objektist (nt kõrged aiad, müürid, lillepeenrad või hekid) ei tohi otse üle minna. Samuti on keelatud siseneda eramajade või asutuste hoovidesse, kui need on tähistatud vastava leppemärgiga. Keeldu tähistavad märgid tunned kaardil ära jämeda musta joone (aed, müür) ning samblarohelise värvuse järgi.

Eesmärk on rõõm liikumisest

Eesmärk ei ole läbida rada kõigist teistest kiiremini, vaid tunda rõõmu värskes õhus liikumisest. Kõik, kes tulevad orienteeruma, ongi juba võitnud! See on kogu ülikoolipere tervisespordiüritus, mille lõpus loositakse kõigi osalenute vahel välja ka hulk toredaid meeneid. Selleks, et loosiõnn võiks naeratada just sulle, anna meile teada, et käisid orienteerumas.

Kui raatsid, jaga pilti toredast hetkest orienteerumisrajal ka Facebooki sündmuse lehel.

Palume kõigil orienteerujatel hoida enda ja teiste tervist: käituda vastutustundlikult, hoida vahet ja liikuda hajutatult.

Lisateave: Sirli Urbas, Tartu Ülikooli personalikoolituse spetsialist, 737 5194, sirli.urbas [ät] ut.ee