Otsi uudist

Matemaatika ja statistika instituudis kaitsti edukalt kindlustus- ja finantsmatemaatika magistriõppekaval kaks tööd. Kaitsjateks olid Margus Kodasma ja Grayson Steven Felt. Loe lähemalt allpool.
  • uudis
Alates tänasest on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse, kus valikus on 53 õppekava.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
Matemaatika ja statistika magistriõppe matemaatika erialal kaitsti edukalt 4 tööd.
  • uudis
Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppes kaitsti edukalt kaheksa magistritööd. Loe lähemalt allpool. Kaitsmine toimus 7. juunil. Palju õnne edukalt lõpetanutele!
  • uudis
Motiveerimaks matemaatika ja matemaatilise statistika bakalaureuseõppe üliõpilasi jätkama matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekaval on neile suunatud õpetajakoolituse sihtstipendium.
  • #õpetamine
  • #tunnustamine
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
  • #tudengile
  • uudis
Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur (HAKA) tunnustab sel aastal parimaid e-kursuseid. E-kursuse kvaliteedimärgi pälvisid meie instituudist kolm kursust.
  • #instituudist
  • #tunnustamine
  • uudis
The Tartu Workshop on Markov Modeling (28-29 November 2024, Tartu, Estonia), will bring together experts in different areas of Markov modeling.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Algebra uurimisrühm tegeleb peamiselt poolrühmateooria, universaalalgebra ja kategooriateooriaga, aga oleme huvitatud ka teatud probleemidest võreteoorias ja ringiteoorias.
  • uudis
Uurimisrühm tegeleb matemaatilise statistika rakendustega erinevates eluvaldkondades ning neis valdkondades tekkinud probleemide poolt motiveeritud teoreetiliste küsimustega.
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #tudengile
  • #koostöö
  • uudis
Ülikooli õppekomisjon on valinud välja õppejõud, kes saavad tänavu õpetamise arendamise grandi.
  • #õpetamine
  • uudis
Uuel õppeaastal algab juba viiendat aastat programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
10. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus räägitakse ülikooli astumisest ja jagatakse nõuandeid edukaks kandideerimiseks.
  • uudis
24. aprillil toimus TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist