Autor:
Tartu Ülikool

Toeta üliõpilaste haridust

Matemaatika ja matemaatilise statistika tudengite õpingute toetamiseks käivitasime 2022. aastal MSI bakalaureuseõppekavade sihtstipendiumi programmi.

Kutsume üles kõiki matemaatilise hariduse edendamisest huvitatuid seda programmi toetama ja andma oma panus stipendiumite arvu kasvatamiseks. Rahaliste annetuste jaoks on kõige lihtsam viis teha pangaülekanne või püsimaksekorraldus. Pangarekvisiidid leiab selle lehe ülevalt paremast nurgast või Tartu Ülikooli kodulehelt, selgitusse tuleks märkida "Annetus MSI sihtstipp". 

Kogunenud annetustest on MSI üliõpilastele stipendiume makstud 2022. aastal 2400 euro ulatuses ning 2023. aastal 12 840 euro ulatuses. Eriti soovime tänada seniseid suuri annetajaid:

  • anonüümne mat98 vilistlane;
  • Taavi Tamkivi (mat01), ettevõtte Salv Technologies asutaja ja tegevjuht;
  • Vladimir Kutšmei (mat93), pankrotihaldur, ja Oksana Kutšmei, Tartu kohtutäitur;
  • Hanna Britt Soots (mat16), TÜ MSI doktorant;
  • Krista Fischer (mat88), TÜ MSI professor ja akadeemik;
  • Kaur Lumiste (matstat04), ettevõtte Salv Technologies andmeteadlane.

Suuremate annetuste ja muude eesmärgipäraste kokkulepete jaoks võime sõlmida eraldi lepingu ja vajadusel esitada arve. Ettevõtted, vilistlased ja sõbrad on oodatud pakkuma omalt poolt tegevusi edendamaks matemaatika ja statistika õpet Tartu Ülikoolis. Näiteks pakkudes eri võistlutele ülesandeid, auhindu või stipendiume. 

Lisaks stipendiumiprogrammidele oleme avatud koostööle laiemalt. MSI statistilise nõustamise keskuses pakutakse statistilisi konsultatsioone nii ettevõtetele kui eraisikutele. Instituudil on ka oma kvantitatiivse analüüsi tööstusmagistrantuuri programm, millega on ettevõtted liituma oodatud. Samuti on alati oodatud töö- ja praktikapakkumised. Muud ettevõtetele vajalikud MSI kontaktid on leitavad siit.

 

MSI bakalaureuseõppekavade sihtstipendium