Stipendiumi eesmärk on toetada magistriõppe üliõpilaste õpinguid matemaatika ja statistika magistriõppe õppekaval.
Stipendiumite arv ja suurus:
Igal semestril jagatakse (kvalifitseeruvate kandidaatide olemasolul) välja kuni 20 stipendiumi matemaatika ja statistika magistriõppekava üliõpilastele. Stipendium määratakse 5 kuuks (sügissemestril september-jaanuar, kevadsemestril veebruar-juuni), stipendiumi suurus on 200 eurot kuus.
Matemaatika ja statistika magistriõppe sihtstipendiumile kvalifitseerub üliõpilane,
... kes on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel või viibib Eestis viisa alusel või viisavabalt, kui välisriigiga on sõlmitud leping viisavaba liikumise kohta või välisriigi kodanike suhtes on viisanõudest loobutud, ning on esitanud taotluse õppimiseks tähtajalise elamisloa saamiseks,
... kes õpib täiskoormusega,
... kes ei ole akadeemilisel puhkusel,
... kelle õppeaeg ei ole ületanud õppekava nominaalkestust,
... kes on täitnud õppekava läbitud õppeaja kohta täies mahus (kumulatiivselt vähemalt 30 EAP semestris),
… kes ei saa samaaegselt stipendiumi teadusprojektist (vt täpsemalt alapunktist Stipendiumi määramine),
... kes õpib kõrghariduse teisel astmel matemaatika ja statistika õppekaval.
Õppekava täitmise mahtu loetakse õppekava kontekstis, st õppekavast valitud moodulite ja ainete suhtes. Õppekava kontekstis tähendab, et maht ei kujune õppetöö tulemuste lehel olevast mahust, vaid õppetöö tulemused õppekava kontekstis olevast mahust. Vabaaineid võetakse arvesse vabaainete mooduli mahu ulatuses. Õppekava täitmise mahtu arvestatakse kandideerimise semestri algusele eelneva päeva seisuga. Arvesse läheb eksami või arvestuse toimumise kuupäev. VÕTA otsuse alusel arvestatud õpitulemusi arvestatakse VÕTA otsuse tegemise semestril ja õppeplaani alusel arvestatud õpitulemusi nende esitamise semestril.
Stipendiumi taotlemiseks ei ole üliõpilasel vaja eraldi taotlust esitada, stipendium määratakse õppetulemuste põhjal.
Stipendium määratakse paremusjärjestuse alusel kaks korda õppeaastas: sügissemestriks (september kuni jaanuar) ja kevadsemestriks (veebruar kuni juuni).
Üliõpilase eksmatrikuleerimisel lõpetatakse stipendiumi maksmine. Kui üliõpilane eksmatrikuleeritakse seoses õppekava täitmisega, makstakse stipendium välja ka eksmatrikuleerimise õppekuu eest.
Käesolevat sihtstipendiumi ei määrata ja ei maksta üliõpilasele, kellele on määratud teadusprojektist stipendium või muu toetus, v.a. juhul, kui teadusprojekti kaudu saadav stipendium või muu toetus on väiksem kui sihtstipendiumi määr. Sellisel juhul määratakse ja makstakse sihtstipendiumi ulatuses, mis tagab kogu üliõpilasele makstava toetuse suuruseks vähemalt sihtstipendiumi määra.
Pingerida koostatakse lähtudes üliõpilase eelmise semestri kaalutud keskmisest hindest üle kõigi õpitulemuste. Esimese semestri üliõpilastel arvestatakse eelmise õppeastme kaalutud keskmist hinnet üle kõigi õppetulemuste. Võrdse kaalutud keskmise hinde korral eelistatakse
Instituudi õppekomisjonil on vajadusel õigus nõuda üliõpilaselt dokumente ja andmeid, mis võimaldavad hinnata üliõpilase silmapaistvaid tulemusi õppevaldkonnas ning ühiskondlikku aktiivsust.
Kui üliõpilasel ei ole eelmisel õpitud semestril eristaval skaalal hinnatud õpitulemusi, arvestatakse paremusjärjestuse koostamisel kogu õppeaja kõigi õpitulemuste kaalutud keskmist hinnet.
Akadeemilisele puhkusele siirdunud üliõpilasele lõpetatakse stipendiumi maksmine. Viimane stipendium makstakse akadeemilise puhkuse algusele eelnenud täismahus õppekuu eest.
MSI sihtstipendiumi tingimusete ja pingeridade kohta saab täpsemat infot instituudi kantseleist: [email protected].
Tartu Ülikoolis reguleerib stipendiumide ja õppetoetuste maksmist ja määramist stipendiumi ja õppetoetuse taotlemise, määramise ja maksmise kord.