Järelvaadatav: Delta statistikapäeval kõnelesid professorid ning üle anti Albert Pulleritsu preemia

19. oktoobril tähistati Delta keskuses statistikapäeva juhtimaks tähelepanu statistika ja statistilise kirjaoskuse üha kasvavale vajalikkusele ühiskonnas. Üritust kanti üle Zoomis ning seda on võimalik järele vaadata SIIN.

Avaettekande tegi Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kes rääkis statistika võimaluste ekspluateerimisest mere ning ranniku ülesannete täitmisel. Samuti kõneles akadeemik Krista Fischer vaktsiinide abist pandeemiast väljumisel. Emeriitprofessor Ene-Margit Tiit tegi ettekande statistikast Tartu Ülikoolis ning statistika oskuskeele kujunemise ajaloost. Kõigil kuulajatel oli võimalus ettekandjatele küsimusi esitada.

Ene-Margit Tiit. Foto: Märt Möls

Sündmuse lõpus andis Statistikaamet üle Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia, mille pälvis Tuuli Jürgenson magistritööga „Retrospektiivsete ja prospektiivsete andmete kombineerimine ülegenoomsetes seoseuuringutes“. Magistritööd juhendasid Anastassia Kolde (MSc), Krista Fischer (PhD) ja Reedik Mägi (PhD). Töö on kaitstud Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudis 2021. aastal. Tutvu sellega SIIN.

Foto: Märt Möls

Rohkem pilte üritusest SIIN.