TÜ tudengid olid edukad rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel IMC

26.-27. juulil toimus rahvusvaheline üliõpilaste matemaatikavõistlus IMC (International Mathematics Competition), millest võtsid osa ka TÜ tudengid.

Seoses COVID-19 nakkusohu ja reisimispiirangutega viidi võistlus läbi oma kohtadel - ülesanded tehti kättesaadavaks kindlas ajavahemikus, lahendati Delta keskuses, skaneeriti ja saadeti hindamiseks. Kummalgi päeval tuli lahendada nelja tunni jooksul neli ülesannet (á 10 punkti - seega maksimumsumma 80 punkti) algebrast, analüüsist, kombinatoorikast ja geomeetriast. Võistlus toimus 27. korda ja selle eestvedaja on University College Londoni professor John Jayne. Seoses oma kohtadel lahendamisega oli selle aasta osavõtt märksa arvukam - kokku 546 osalejat (nt 2019. aastal oli ainult 360).

Tartu Ülikooli võistkonnas oli 8 tudengit:

• Tähvend Uustalu (matemaatika bak vilistlane) - 30 punkti - I auhind
  • Oliver Nisumaa (matemaatika bak, 3. aasta) - 20 punkti - III auhind
  • Nikita Leo (matemaatika bak, 2. aasta) - 19 punkti - III auhind
  • Urmas Luhaäär (matemaatika bak, 1. aasta) - 17 punkti - III auhind
  • Jaagup Kirme (matemaatika ja statistika mag, 1. aasta) - 7 punkti - diplom
  • Martin Puškin (matemaatika bak, 1. aasta) - 7 punkti - diplom
  • Karolina Tammemaa (matemaatika bak vilistlane) - 7 punkti - diplom
  • Jaan Kristjan Kaasik (matemaatika bak vilistlane) - 5 punkti - diplom

Esimese auhinna saamine on meie tudengite puhul tähelepanuväärne sündmus - tegemist on üheksanda korraga, kui see juhtub (Tartu Ülikool on IMC-l osalenud alates 1996. aastast).

Tartu Ülikooli võistkonda juhendas Indrek Zolk ning noorte osalemist toetas Eesti Matemaatika Selts.

Võistluse ülesanded, lahendused ja tulemused (ka võistkonniti) on leitavad võistluse ametlikult leheküljelt. Virtuaalset ava- ja lõputseremooniat saab vaadata IMC Youtube’i kanalilt. Õppeaastate kestel toimunud treeningvõistluste materjalid on leitavad siit.

Lisateave:

Indrek Zolk, matemaatilise analüüsi lektor ja matemaatika bakalaureuseõppe programmijuht, indrek.zolk@ut.ee

IMC 2023 osalejad

TÜ tudengid osalesid rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel IMC