Tartu Ülikool oli esindatud Prantsuse ülikooli Pôle Léonard de Vinci virtuaalmessil

6. novembril osales Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut virtuaalsel ülikoolide messil De Vinci Study Abroad Fair, mille eesmärk oli tutvustada Pôle Léonard de Vinci ülikooli tudengitele õppimisvõimalusi kogu maailmas. Mess toimus sellel aastal täielikult veebis, luues interaktiivse keskkonna huvitatud õpilastele.

Selleaastasel messil oli esindatud 171 ülikooli üle maailma. Fookuses olid tehnoloogia, majanduse ja täppisteaduste suunitlusega õppeprogrammid.

Matemaatika ja statistika instituut tutvustas messil huvilistele meie uut lühiprogrammi „Matemaatika ja statistika alused rakendustega kindlustus- ja finantsmatemaatikas“. Täiendusõppeprogramm kestab ühe semestri ning toimub Tartus Delta keskuses. Osalema oodatakse magistrante, kelle uurimisvaldkondadeks on matemaatika ja statistika. Semestri meie juures läbinud üliõpilane on saanud ülevaate matemaatika eri valdkondadest ja rakendustest ning lisaks tutvutakse tõenäosusteooria ja lihtsamate stohhastiliste mudelitega. Programmi jooksul rakendatakse õpitud teooriat ka kindlustus- ja finantsmatemaatika valdkonnas. Loe täiendusõppeprogrammi kohta lisa siit

Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika virtuaalset messiboksi külastas 148 inimest ning huvilised said messil MSI esindajatele ka küsimusi esitada.

Lisateave: Meelis Käärik, „Matemaatika ja statistika alused rakendustega kindlustus- ja finantsmatemaatikas“ täiendusõppeprogrammi koordinaator, meelis.kaarik@ut.ee.