TÜ üliõpilased olid rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel OMOUS-2021 edukad

5. - 6. mail toimunud üliõpilaste rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel OMOUS-2021 (Open Mathematical Olympiad for University Students) saavutasid TÜ tudengid nii individuaalsel kui ka meeskondlikul võistlusel kõrgeid kohti.

Võistluse OMOUS-2021 eestvedaja on Türkmenistanis asuv IUHD Ülikool (International University for the Humanities and Development). Võistluste peakorraldaja on IUHD Ülikooli majandusteaduskonna dekaan ja matemaatik Pirmyrat Gurbanov. Kuna sel korral toimus võistlus veebis, tehti ülesanded kättesaadavaks kindla aja jooksul ja jälgiti nende lahendamist videosilla vahendusel. Ülesannete lahendused skaneeriti ning saadeti korraldajatele hindamiseks.

5. mail toimunud individuaalses voorus anti lahendamiseks kuus ülesannet, mille tegemiseks oli aega neli tundi. Võimalik oli teenida maksimumsumma 60 punkti. Võistlus toimus kahes kategoorias: A – matemaatika ja arvutiteaduse õppekavade tudengid ning B – ülejäänud õppekavade tudengid. TÜ tudengid osalesid esimeses kategoorias.

Tartu Ülikoolist osales võistlusel kuus tudengit:

• Urmas Luhaäär (matemaatika bakalaureuseõppe teise aasta üliõpilane), 31 punkti (I auhind);
  • Hendrik Vija (matemaatika bakalaureuseõppe esimese aasta üliõpilane), 30 punkti (I auhind);
  • Tähvend Uustalu (matemaatika ja statistika magistriõppe esimese aasta üliõpilane), 27 punkti (II auhind);
  • Johann Philipp Alexander Ernits (matemaatika bakalaureuseõppe esimese aasta üliõpilane), 14 punkti (III auhind)*;
  • Jaan Kristjan Kaasik (matemaatika ja statistika magistriõppe esimese aasta üliõpilane), 10 punkti (III auhind);
  • Jaagup Kirme (matemaatika ja statistika magistriõppe esimese aasta üliõpilane), 7 punkti (diplom);
  • Johann Philipp Alexander Ernits (matemaatika bakalaureuseõppe esimese aasta üliõpilane), 5 punkti*.

*Johann Philipp Alexander Ernits esineb tulemuste tabelis kaks korda. See on ilmselt tehniline viga. Paraku on keeruline öelda, milline tema tulemustest on õige, sest veale juhiti tähelepanu apellatsiooniperioodil, kuid tulemusi ei korrigeeritud.

6. mail toimunud võistkondlikus voorus anti lahendamiseks kümme ülesannet, mille tegemiseks oli aega kaks tundi. Võimalik oli teenida maksimumsumma 100 punkti.

Tartu Ülikooli võistkondade tulemused:

• Jaan Kristjan Kaasik (kapten), Jaagup Kirme, Urmas Luhaäär, Tähvend Uustalu – 38 punkti (II auhind);
  • Martin Puškin (kapten), Kati Iher, Hendrik Vija – 31 punkti (III auhind).

Tartu Ülikooli üliõpilaste juhendaja oli Indrek Zolk.

Võistluse ülesanded, lahendused ja tulemused on leitavad võistluse ametlikult leheküljelt.