Tartu Ülikoolis algab matemaatika riigieksamiks ettevalmistav lühikursus

5. märtsil algab Tartu Ülikoolis taas matemaatika riigieksamiks ettevalmistav lühikursus, mis aitab abiturientidel kinnistada oma matemaatikateadmisi. 

Veebikursus annab laia matemaatika riigieksamiks valmistujatele hea võimaluse täiendada ülesannete lahendamise oskusi ning saada eksami kohta süstematiseeritud teadmisi ja praktilisi nõuandeid. 

Veebipõhine õpe on mugav ja nii saavad osaleda gümnasistid üle kogu Eesti. Ülesanded ja nende lahendused avanevad osalejatele kursuse käigus ning jäävad veebi üles kursuse lõpuni,“ ütles Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi matemaatikahariduse lektor Kerli Orav-Puurand. 

Kogu kursuse maht on 72 akadeemilist tundi, sh 33 tundi auditoorset ja 39 tundi iseseisvat tööd. Õpilaste toetamiseks toimuvad teisipäevaõhtuti konsultatsioonitunnid, kus vastatakse küsimustele ja selgitatakse ülesannete lahendusi,“ lisas Orav-Puurand. 

Kursus kestab 5. märtsist 23. maini ja selle hind on 135 eurot. Kursust korraldab Tartu Ülikooli matemaatikahariduse keskus.

Kursus on mahult väiksem kui novembris alanud matemaatika riigieksamiks ettevalmistav kursus.

Lisateavet saab lugeda Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemist, kus on võimalik ka registreeruda.  

 

P.S. Kitsa matemaatika riigieksamiks ettevalmistav kursus algab samuti märtsis.