Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad saavad tasuta Zoomi kasutada

Ülikool ostis töötajatele ja üliõpilastele populaarse ja võimeka videokonverentside tarkvara Zoom litsentsid. Haridusasutustele mõeldud litsentsi saavad kasutada kõik, kellel on ülikooli e-posti aadress.

Ülikooli arvutitesse pole veel Zoomi eelpaigaldatud. Seega soovitame tungivalt enne esimest kasutamist tarkvara alla laadida. Edukalt alla laaditud tarkvara saab kasutada nii arvuti- ja nutiseadmerakenduses kui ka veebilehitseja kaudu.

Ühe Zoomi ruumiga saab liituda korraga kuni 300 inimest ja koosolekul võib osaleda nii sisselogitult kui ka anonüümselt. Lisaks on ülikoolil üks 1000 osalejaga ja kaks 500 osalejaga veebiseminari (Zoom Video Webinars) litsentsi. Nende kasutamiseks palume pöörduda arvutiabisse.

Zoom on liidestatud Moodle’iga ning Moodle’i kursusel on võimalik luua Zoomi ruum ja seadistada selle kasutamine. Juhendi leiad veebilehelt sisu.ut.ee/juhendid/zoom.

Zoomi kasutamise juhisega saab tutvuda ülikooli vikis.

Lisateave: Tartu Ülikooli arvutiabi, 737 5500, arvutiabi@ut.ee