Ootame ettevõtteid ja asutusi registreeruma Delta karjääripäevale

3. märtsil 2022 toimub neljandat korda Tartu Ülikooli suurim karjäärimess – Delta karjääripäev. Ülikooli akadeemiline spordiklubi muutub sel päeval elavaks messialaks, kus ettevõtted saavad tutvustada oma praktika- ja karjäärivõimalusi. Organisatsioonid on oodatud üritusele registreeruma kuni 3. veebruarini.

Delta karjääripäeval kohtuvad tööandjad ning arvutiteaduse instituudi, matemaatika ja statistika instituudi ning majandusteaduskonna üliõpilased. Ettevõtted saavad üritusel pakkuda praktikakohti, tutvustada töövõimalusi ja kujundada oma mainet tööandjana. Üliõpilased omakorda saavad aimu, millised ettevõtted töötajaid otsivad, kust võiks leida hea praktikakoha ja kuhu võiks tulevikus tööle minna.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul on karjääripäev peamine üritus, kus suur hulk üliõpilasi ja ettevõtteid omavahel kokku saavad. „Lähtudes ülikooli eesmärgist, et kõik õppimist alustanud tudengid lõpetaksid õigel ajal ja diplomiga, on karjääripäeva roll sobitada suhteid ja näidata tudengitele, millist tööd võiks teha ja kuhu peale ülikooli lõpetamist tööle minna,“ ütles ta.

Vilo lausus, et Tartu Ülikooli lõpetajad on ettevõtetes kõrges hinnas ning karjääripäev võimaldab ettevõttel end konkurentide kõrval ka paremini esitleda ennekõike kui väärtusliku, huvitava ja piisava keerukusega töö andjat. „Magistrikraadiga lõpetajad on igas ettevõttes üsna kiiresti pärast esmast kurssiviimist valmis vastu võtma kõige suurema keerukusega töid. Seda vastastikust ootust ja kasulikkust kinnitab nii tööandjate tagasiside kui ka vilistlaste palgastatistika,“ rääkis Vilo.

Eelmistel aastatel on Delta karjääripäeval osalenud 55 ettevõtet, nende hulgas näiteks Pipedrive, Luminor Bank, Arvato, Swedbank, Bolt, Wise ja paljud teised. Varasemate aastate põhjal võib karjääripäevale oodata üle 600 õppuri.

Delta karjääripäeva korraldavad Delta keskuses tegutsevad Tartu Ülikooli instituudid: arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut ning majandusteaduskond.

Delta karjääripäeva kohta leiab lisainfot Delta keskuse kodulehelt. Üritusel järgitakse kõiki kehtivaid koroonapiiranguid. Kui juhtub, et viiruse leviku tõttu ei saa inimesed füüsiliselt kokku tulla, teavitame sellest registreerunud ettevõtteid hiljemalt 20. jaanuaril. Sel juhul toimub karjääripäev veebis Virbela keskkonnas, nagu oli ka aasta varem.

Lisateave: Henry Narits, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 5330 0980, henry.narits@ut.ee