Loogikavõistluse DeltaSprint võitis matemaatikatudeng Hendrik Vija

3. aprillil toimunud loogikavõistlusel DeltaSprint saavutas esimese koha matemaatika eriala üliõpilane Hendrik Vija. Kokku osales võistlusel 43 tudengit erinevatelt loodus- ja täppisteaduste bakalaureuseõppe erialadelt.

DeltaSprint on üle interneti toimuv võistlus, kus pannakse proovile võistlejate teadmised ja loogiline mõtlemine. Võistluse eesmärk on välja selgitada kõige tugevamad loogikud, kes on kiired ja täpsed ülesannete lahendamisel. Vastuseid küsimustele tuli leida nii informaatika, matemaatika kui ka puhta loogika vallast. Võitjaks krooniti tudeng, kes esimesena finišijoone ületas. Esimesena lõpetas Henrik Vija, kelle aeg oli 1 tund, 18 minutit ja 36,346 sekundit. Võitja edestades teise koha omaniku pea 3 minutiga ja kolmandat kohta ligi 38 minutiga.

Matemaatika ja statistika instituudist osales võistlusel kokku seitse tudengit, kellest kolm said ka aja kirja. Hendrik Vija saavutas esimese koha, Robert Suigusaar ja Erki Külaots tulid vastavalt kaheksandale ning üheksandale kohale.

Täname MAT-INF tudengiseltsi MITS, kes korraldas põneva ürituse ja kutsus tudengeid end proovile panema loogika vallas.

Võistluse tulemused on leitavad DeltaSprint kodulehelt.

Lisateave: Anette Tiitus, Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, anette.tiitus@ut.ee