Jürgen Rannapi magistritöö käsitleb põhjuslikku seost vangistusajaloo ja HIV-infektsiooni vahel süstivate uimastikasutajate seas

Eelmisel nädalal kaitses edukalt magistritöö matemaatika ja statistika õppekava matemaatilise statistika eriala üliõpilane Jürgen Rannap.

See kannab pealkirja "Causal Effect of Incarceration History on HIV Susceptibility among People who Inject Drugs: an Individual-Level Meta-Analysis" (Vangistusajaloo põhjuslik mõju HIV tõenäosusele süstivate uimastikasutajate seas: indiviidi-tasandi metaanalüüs).

Uurimise all oli põhjuslik seos vangistusajaloo ja HIV-infektsiooni vahel süstivate uimastikasutajate seas. Tulenevalt kõrgest vangistusmäärast uimastikasutajate hulgas võimaldaksid teatud ennetusmeetmed ära hoida potentsiaalselt kõrgemat HIV-riski nii vangistuse ajal kui ka peale vangistust. Töö tulemused kinnitasid põhjusliku seose olemasolu ning hindasid HIV-i riski 29% suuremaks vangistusajalooga inimestel võrreldes mittevangistatud inimestega.

Juhendajateks olid akadeemik Krista Fischer, epidemoloogia professor Anneli Uusküla ja MSc Sven Erik Ojavee. Töö retsensent oli Märt Möls.

mata baka kaitsmised 2024

Pisut selle aasta lõputöödest: matemaatika bakalaureuseõpe

Stat baka lõpetajad 2024

Pisut selle aasta lõputöödest: matemaatilise statistika bakalaureuseõpe