Futulabi keskkond aitab leida praktikante ja töötajaid

Üleülikooliline praktika vahendamise keskkond Futulab pakub nii organisatsioonidele kui ka Tartu Ülikooli vilistlastele võimalust leida motiveeritud praktikante ja töötajaid enam kui 13 600 üliõpilase seast.

Futulabi keskkonnas saab tööandja üliõpilastele pakkuda nii praktikat kui ka tööd. Et seda keskkonda kasutavad nii Eesti kui ka rahvusvahelised üliõpilased ülikooli eri õppevaldkondadest, võib see tublisti lihtsustada uute motiveeritud töötajate leidmist. „Juba ülikooli astudes hakkavad üliõpilased mõtlema tulevasele tööelule ja ennast selleks ette valmistama. Tööpakkumised annavad võimaluse olla infoväljas ja sillutada teed tulevikku,“ ütles Futulabi keskkonna eestvedaja, majandusteaduskonna praktika arendusjuht Anneli Lorenz.

Pakkumisi saab lisada tasuta ja sisse logimata. Selleks tuleb minna Futulabi veebilehele, klõpsata nuppu „Lisa pakkumine“, valida pakkumise tüüp (praktika- või tööpakkumine) ja täita väljad.

Peale praktika ja töö pakkumise saab tööandja kaasata üliõpilasi projektipraktikasse, et viia eri õppekavade üliõpilaste abiga ellu mõnda ideed või lahendada konkreetseid probleeme. Projektis töötavad koos 3–10 üliõpilast. Projektipraktika on tööandjale suurepärane võimalus

• teha koostöös üliõpilastega uuringuid (töötajate rahulolu hindamiseks, mõne tegevussuunaga alustamiseks vms);
  • saada oma tegevusele teaduspõhist tuge;
  • leida lahendusi või teostada ideid, milleks pole lihtne igapäevatöö kõrvalt aega leida.

Vaata lõppenud ja pooleliolevaid projekte siit.

Projektiideid saab esitada 15. veebruarini aadressil praktika.ut.ee/projektipraktika. Parima tulemuse huvides on projekti esitaja ühtlasi üliõpilaste juhendaja. Tema peamised ülesanded on selgitada projektile seatud ootusi ja eesmärke ning toetada ja suunata üliõpilasi projekti elluviimisel. Protsessi toetavad projektipraktika koordinaatorid. Veebruari keskpaigaks esitatud projektid algavad märtsis ja lõppevad juuni keskpaigas.

Lisateave:
Merily Heinalo, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna praktika koordinaator, 5649 5333, merily.heinalo@ut.ee
Anneli Lorenz, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna praktika arendusjuht, 520 7062, anneli.lorenz@ut.ee