Aasta e-kursuse tiitlile kandideerib õppeaine „Matemaatiline maailmapilt"

2021. aastal tunnistati kvaliteedimärgi vääriliseks 34 kursust erinevatest õppeasutustest üle Eesti. Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi neli kursust sai kvaliteedimärgi ning üks kursustest kandideerib ka aasta e-kursuse tiitlile. Aasta e-kursus kuulutatakse pidulikult välja tunnustusseminaril 6. mail.

Sel aastal esitati e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoori 52 taotlust. Esitatud e-kursuste seas olid esindatud mitmesugused valdkonnad, näiteks keeleõpe, ajalugu, arvutiteadus, majandus ja paljud muud. Taotlusi hindas 18 hindajatemeeskonda, kokku 54 hindajat.

Matemaatika ja statistika instituudi neli kursustest tunnistati kvaliteedimärgi vääriliseks:

• „Arvutid koolimatemaatikas" (Sirje Pihlap, Tiina Kraav);
  • „Finantsmatemaatika arvutusmeetodid" (Raul Kangro);
  • „Kõrgem matemaatika II" (Ella Puman, Annely Mürk, Kristin Avans, Indrek Pertman, Kati Ain, Kaido Lätt);
  • „Matemaatiline maailmapilt" (Johann Langemets, Kati Ain, Terje Hill, Alvin Lepik, Kaido Lätt, Julia Polikarpus, Rein Prank).

“Aasta e-kursus 2021” stipendiumi kandidaat on „Matemaatiline maailmapilt" (Johann Langemets, Kati Ain, Terje Hill, Alvin Lepik, Kaido Lätt, Julia Polikarpus, Rein Prank).

E-kursuse kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. Kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärk on levitada head kogemust ja saada tagasisidet oma e-kursusele kokkulepitud kvaliteedikriteeriumite alusel. Kvaliteedimärki antakse välja juba aastast 2008.

Aasta e-kursus kuulutatakse välja virtuaalsel tunnustusseminaril, kus tutvustatakse parimaid e-kursuseid ning jagatakse head praktikat kvaliteetse e-kursuse loomisel ja rakendamisel. Lisateave on leitav Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kodulehelt

Lisateave: Anette Tiitus, Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, anette.tiitus@ut.ee